Napíšte nám správu
Správa bola úspešne odoslaná
Správu sa nepodarilo odoslať
využite 10% zľavový kupón ZLAVA10
Všetky objednávky nad 44,90 € cez Zásielkovňu POŠTOVNÉ ZADARMO

Starostlivosť a údržba tovaru

Primerané použitie, rešpektovanie veľkosti jeho obsahu a náležitá starostlivosť je základným predpokladom, aby tovar vydržal v dobrom stave čo najdlhšie.

 

  1. Hladká koža sa ošetruje tekutými výrobkami obsahujúcimi vosk alebo oleje, čistená vhodnou kefou, navlhčená mäkkou bezfarebnou handričkou alebo čistiacimi prostriedkami, ktoré sú vhodné na čistenie koženej galantérie. Ak dôjde k namáčaniu, postarajte sa o včasné sušenie. Sýte a pastelové farby kože sa môžu po určitom období používania zosvetliť, rovnako ako biela farba sa po určitom čase môže mierne žltnúť. Tomu sa dá čiastočne zabrániť použitím bezfarebného krému.
  2. Lakovaná koža je koža s hladkým a lesklým povrchom. Lakovaný povrch kabelky je citlivý na mechanické poškodenie, chemické vplyvy, namáčanie a silný mráz. Lakovanú kožu očistite navlhčenou mäkkou bezfarebnou handričkou alebo čistiacimi prostriedkami určenými pre tento typ povrchu. Ošetrite 2 - 3 krát ročne krémom, ktorý pomáha zachovať elasticitu lakovanej vrstvy
  3. Vlasová koža - semiš je kožený strih pozdĺž líca alebo chrbta. Semiš očistite gumovým štetcem na semiš. Nikdy nepoužívajte krém! Ošetrite vhodnými impregnátormi v sprejoch určených pre tento typ kože.
  4. PU koža (syntetika) je nenáročná na údržbu. Vyčistite vlhkou handričkou alebo špongiou alebo slabým roztokom čistiaceho prostriedku a utrite dosucha. Keď je namočený, pomaly osušte pri izbovej teplote.
  5. Textílie čistite kefovaním v závislosti od typu textílie a povahy znečistenia aj tým, že ich budeme utierať za vlhka, mastné škvrny textilným čističom škvŕn. Pred prvým použitím sa odporúča použiť textilné impregnačné činidlo a potom podľa potreby.
  6. Kovové dekorácie kabeliek môžu počas používania očerniť materiál kabelky. Pravidelné čistenie materiálu zabráni trvalým zmenám farieb na výrobku.
  7. Tiež premýšľajte o ochrane zipsov a príležitostne ich namažte včelím voskom alebo špeciálnymi vatovými tyčinkami určenými na čistenie vyblednutých šperkov. Nikdy nestriekajte prípravky na zipsy, pretože môžu trvalo poškodiť oblasť zipsu.

Orientačná tabuľka zaťaženia:
Pánské aktovky (PU koža)1,5 kg
Pánské aktovky (koža)2,5 kg
Pánské aktovky (textil)1,5 kg
Kabelky (PU koža)1,0 kg
Kabelky (koža)1,5 kg
Kabelky (textil)1,0 kg
Batohy (PU koža)2,0 kg
Batohy (koža)2,5 kg
Batohy (textil)3 kg